PAVERPOL - textilný stužovač (www.paverpol.sk)

Objavte svoje nové inšpiratívne hobby, prekvapte svojích blízkych a priateľov sochou s drôtu a zo starého trička...

Perfektné Hobby - vyrobte si vlastné umelecké sošky a figuríny
Umelecké sošky a sochy dokážete vyrobiť aj Vy, a to v relatívne krátkej dobe. Novinka zo sveta holandských umelcov - textilné tužidlo Paverpol je vhodné nielen na výrobu sošiek, figurín a rôznych bábik, ale aj obrazov, šperkov alebo iných dekorácií podľa vašej fantázie. Hotovými dielami vlastnej výrobu sa môžte popýšiť v interiéri aj exteriéri! Zoznámte sa s touto neobyčajnou hmotou a spoznajte najnovšie trend v hobby produktoch. 

Paverpol - čo je to presne? 
Paverpol je tekutá na vzduchu tvrdnúca látka, ktorá sa primárne používa ako textilný stužovač. Je možné ju použiť na spájanie najrôznejších materiálov, akými sú textil, papier, semiš, sklolaminát, hlina a iné prírodné materiály. Paverpol drží na dreve, keramike, betóne, kameni atď.

Čo môžem s paverpolom vyrobiť ?  Obrazy, sochy, bábiky, šperky, dekorované rámy obrazov či zrkadiel a mnoho ďalších dekorácií...

 Workshopy s Paverpolom

V ateliéri Exupéry ich môžete navštíviť takmer každý deň v čase od 13.00 do 20.00 hod stačí si dohodnúť termín emailom na postmaster@elpida.sk alebo telefonicky 0911 797 167 Eva . Pri väčších skupinách organizujeme workshopy aj cez víkend, takisto ponúkame tímbildingové workshopy pre firemné kolektívy zamerané na tvorbu spoločného diela alebo individuálneho spracovania tém. 

Ako sa modeluje s Paverpolom?

Počas workshopu si vyrobíte originálnu sošku (výška: ca. 30-40 cm) alebo dekoratívny predmet, napr. zrkadlo.

Pri výrobe sochy si najprv z pomocných materiálov vymodelujete pevný základ - kostru sochy a postupne ju dotvoríte na želanú postavu. Potom nanášaním textílií, alebo špeciálnych bavlnených pásov do paverpolu sochu modelujeme, tvarujeme, upevňujeme. Paverpol schne relatívne rýchlo na vzduchu, takže nie je vždz nutné na urýchlenie schnutia použiť fén, ako pri iných podobných hmotách. Na záver si predmet v požadovanej farbe domaľujeme. Ideálne sú bronzové a zlatisté farby, ktorými dosiahneme efekt originálnej bronzovej či kovovej sochy. Aj amatér dokáže za pomoci lektora vyčarovať umelecké kúsky.

 

Je tento kurz pre mňa vhodný? 
Ak máte chuť vyskúšať si niečo nové, a nebojíte sa experimentovať - tak určite ÁNO. Za pár hodín dokážete vykúzliť umeleckú sošku alebo obraz. Fantázii sa medze nekladú!!
 

Čo sa naučíte? 
Naučíte sa modelovať, pracovať so špeciálnom hmotou - stužovačom, maľovať s bronzom, dekorovať. 
S Paverpolom môže pracovať amatér aj profesionál. Dáva mimoriadny priestor pre fantáziu a experimentovanie s netradičnými materiálmi, slúži ako modelovacia hmota, dá sa vytláčať, odlievať do foriem, a používať aj ako sklovina na zalievanie. 

Čo je zahrnuté v cene? 
- kompletný materiál  
- výklad lektora 

Doba trvania kurzu: Podľa námetu, počítajte najmenej s 2-3 hodinami a viac (pre sošky 4 hodiny+)

CENY WORKSHOPOV:

  • 4 hodinový workshop: 42 € (počas kurzu si vyrobíte jednu postavu veľkosti 47-50 cm, príp. sediacu postavu 25-40 cm, farebnú alebo bronzovú) 
  • 2 hodinový workshop: 20 € ( počas workshopu si vyrobíte zrkadlo rozmerov 26x26 cm )

Online úhrada: (4 hod) 40€  a (2 hod) 18 €  (úhradou vopred na VÚB č.ú. 2624148707/1100, uveďte Vaše meno, kurz Paverpol + dátum ) 

Zľavnená cena: (4 hod) 38 € a (2 hod) 16 €  (ZŤP, matky na materskej s deťmi, členovia Elpida) 

Prihlásiť sa môžte prostredníctvom e-mailovej správy s témou, ktorá Vás zaujala, a Vašími kontaktnými údajmi na postmaster@elpida.sk  alebo vyplnením kontaktného  online formulára .

 

Ukážky diel:

Anjel -žena svietnik, Muž - svietnik